Pizza Wabrik

Uudised

Pizza Wabrik kutsub sind koha peale neid taevalikke maitseid ise järele proovima! Meie pitsad on valmistatud ehtsast itaalia jahust, mahlasest tomatikastmest, maitsvast juustust ja värskest toorainest!

Pitsa serveeritakse värskelt otse pitsaahjust. Ootame sind külla Tallinnas Vabaduse Pst 54b (Valdeku Selveris), Vabaduse puiestee 105a, Nõmme tee 82a või Tööstuse tn 47a! Oleme avatud esmaspäevast pühapäevani!

Helista meile, et oma tellimus esitada ning tule oma einele järgi või söö Pizza Wabrikus kohapeal!

Pitsa valmistamine

Leidub küll hulgaliselt pitsakohti, mis toovad sooja toidu koju kätte, kuid sageli on oma kätega valmistatu veel parem. Samas on ka ise pitsa küpsetamisel mõndagi, mille puhul eksitakse.

Tainast maitsestatakse liiga vähe. Pitsapõhjal on sama oluline roll nagu kastmel ja lisanditel. Maitsetu pitsapõhi võib selle üldmulje isegi rikkuda. Ka pitsatainale võib julgelt lisada näiteks punet, basiilikut või tüümiani, küüslaugu soola või sibulapulbrit.

Taignal ei lasta üles soojeneda. Pole oluline, kas kasutad poest ostetud pitsapõhjapulbrit või valmistad taina ise – üks sagedasi vigu mõlemal puhul on jaheda taina käitlemine selle hõrgu itaalia toidu valmistamisel. Jahedas seisnud tainas on kõvem ning seda on raskem rullida. Kui tainas pole veidi aega toasoojas seisnud, võid seda kergelt ületöödelda, mis omakorda muudab taina tekstuuri. Tulemuseks on seega sitke pitsapõhi.

Liiga vähe küpsemisaega. Valmiva pitsa lõhn äratab maitsemeeled kohe üles ning tekitab soovi see esimesel võimalusel ahjust välja võtta. Kuna põhi ei pruugi olla aga täidise all veel läbi küpsenud, siis on ilmselt üsna ebameeldiv pooltoorest pitsat hammustada. Kuna hea pitsa on ootamist väärt, siis lase sel ahjus olla veel viis minutit pärast seda, kui sulle esialgu tundub, et see võiks valmis olla.

Mõni lisand vajab eelnevat töötlemist. Nii nagu on olemas pitsa lisandeid, mille puhul piisab vaid hakkimisest, on ka neid, mis vajavad rohkem töötlemist. Näiteks on sellised lillkapsas ja brokoli, mis vajavad rohkem küpsemisaega, ka töötlemata liha tuleks mõnusa itaalia toidu jaoks eelnevalt pruunistada. Liha eeltöötlemine ei kehti aga näiteks soolatud lihatoodete puhul.

Küpsetuspaberi kasutamine. Kui jätad ahjuplaadi ja pitsapõhja vahelt küpsetuspaberi ära, võib üllatuslikult valmida hoopis maitsvam pitsa. Küpsetuspaber võib pitsapõhjal takistada krõbedaks küpsemast, mistõttu proovi vahelduseks ahjuplaat kergelt sisse õlitada ning laota tainas otse sellele. Lisaks pole ilmselt saladus, et kõige maitsvam ja krõbedam pitsa valmib hoopis pitsakivil ning põhjuseks on just see, et otsene kontakt soojusallikaga annab suure erinevuse.

Tainas on liiga õhuke. See võib hakata olulist rolli mängima just siis, kui pingutad pitsakattega üle ja samas jätsid põhja õhukeseks – sellist itaalia pitsat pole kahtlemata kuigi mugav süüa, kui kõik koost laguneb. Ideaalis võiks pitsapõhi olla 0,4 – 0,7 sentimeetri paksune sõltuvalt sellest, kas eelistad paksemat või õhemat põhja.

Kasutatakse poest ostetud kastet.Kui juba pitsa otsast lõpuni ise valmistad, siis miks mitte teha ise ka pitsakaste? Poest ostetud kastmed sisaldavad sageli ohtralt soola või suhkrut ning võivad jätta ebaloomuliku maitse. Kõige lihtsama kastme saab lihtsalt tomateid purustades ja maitsestades.

Meie kasutame oma pitsade valmistamisel kõige ehtsamat itaalia jahu, tomatikastet ning maitsvat juustu! Nii taime- kui ka lihatoidu valikuid leiavad meie menüüst elamust: ananassi armastajatele Hawaii pitsa, klassikaline Margherita, Parma-singi pitsa, seenearmastajatele Funghi pitsa ning kala sõpradele tuunikala pitsa.

Kraba oma lemmik ahjusoe pizza täna Pizza Wabrikutest. Külasta meid Tallinnas Vabaduse Pst 54b (Valdeku Selveris), Vabaduse puiestee 105a, Nõmme tee 82a või Tööstuse tn 47a!

Retseptid

Hea mahlane veiseliha

IMG_5477-min

Hea mahlane veiseliha on grillimiseks tänuväärne materjal, sest ei vaja liialt maitsestamist ega ka pikka küpsemisaega.

  • 4-le
  • 20 minutit + paar tundi marineerimiseks
  • 500 g veisefileed, antrekoot vm kiirelt küpsevat tükki
  • 200 g šampinjone
  • 50 ml oliiviõli
  • 50 ml palsamiäädikat
  • 3 hakitud küüslauguküünt
  • peotäis värsket rosmariini
  • 1 tl soola
  • värskelt jahvatatud musta pipart
  1. Puhasta veiseliha kelmetest ning lõika parajateks tükkideks. Sega omavahel oliiviõl, äädikas, küüslauk, sool, pipar ja hakitud rosmariin. Tõsta veiselihatükid koos seentega marinaadi ja jäta vähemalt paariks tunniks marineerima.

  2. Lükka lihatükid ja seened vaheldumisi varraste otsa. Grilli liha mõlemalt poolt kuumal grillil kokku umbes kümme minutit. Maitsesta kebab veel täiendavalt soola ja pipraga ning serveeri kohe.

HEA TEADA!

Veiseliha puhul ei tasu kebabivardaid liiga kauaks grillile jätta, sest ka varda otsas küpsetades kehtib seaduspära, et pigem vähem kui rohkem.

Lambahakklihast kebabeid

grilled-meats-on-skewers-2233729

Lambahakklihast kebabeid värske mündi ja koriandriga armastatakse nii Lähis-Idas, Kesk-Aasias, Euroopas kui ka Ameerikas. Lambaliha saab nüüd aga tuge veel ka intensiivsetest vürtsidest. Tegu on seega jõuliste maitsete sõpradele mõeldud liharoaga.

  • 4-le
  • 500 g lambahakkliha
  • 4 hakitud küüslauguküünt
  • 1 hakitud sibul
  • peotäis hakitud värsket münti
  • peotäis hakitud värsket koriandrit
  • 1 tl jahvatatud koriandrit
  • 1 tl jahvatatud vürtsköömneid
  • 0,5 tl jahvatatud kaneeli
  • näpuotsaga Cayenne’i pipart
  • näpuotsaga jahvatatud ingverit
  • värskelt jahvatatud musta pipart
  • õli
  1. Sega hakkliha hakitud sibula, mündi, koriandri ning vürtsidega. Sega ühtlaseks massiks. Mätsi hakkliha varraste ümber.
  2. Kuumuta grill, määri grillialus õliga ning küpsetakebabi vardaid mõne minuti jooksul igast küljest, kuni need on valmis ja parajalt läbi küpsenud. Serveeri kohe ja paku juurde näiteks jogurti-mündikastet või adžikat.
Koduseks kebabi valmistamiseks leiad head lambahakkliha ning veiseliha Tondi Selverist, niisamuti leiad ka meie Kebabi Wabriku Tondi Selveri poe juurest!